Сторінка музкерівника

Музика - посередниця між життям розуму та життям почуттів.

/Л. В. Бетховен/

Музичне виховання дітей - це синкретичний творчий процес, який відповідає їхнім етико-естетичним потребам та гарантує інтенсивність емоційно-почуттєвих зусиль, збуджує прояви творчості. Музичне виховання не лише залучає дитину до світових культурних надбань, а й формує її ціннісне ставлення до навколишнього світу,дає змогу гармонійно розвиватися. Вплив музики на емоційний, творчий, психічний розвиток дитини безперечний. Музика здатна викликати в малюка шквал почуттів і переживань.

Музичне виховання є органічною складовою всього навчально-виховного процесу в дитячому садку. Музична практика дитини виявляється через сприйняття музики, її виконання та музично-освітню діяльність. Основною формою роботи з музичного виховання в дитячому садку є заняття, які поєднують в собі такі види діяльності як слухання музики, спів, музично-ритмічні рухи, музичні ігри, гру на музичних дитячих інструментах. Також в садочку проводяться музичні свята та розваги. За організацію музично-естетичного виховання дошкільнят в закладі відповідає музичний керівник Шипович Наталія Дмитрівна.

Шипович Наталія Дмитрівна

Освіта: вища, Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут.

Звання: вчитель музичного мистецтва.

Педагогічний стаж: 10 років.

Педагогічне кредо:

"Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнку, фантазії, творчості".

/В. Сухомлинський/

Слова бувають величними, але музика могутніша. Вона на відміну від слів, звертається не до наших думок, а просто до серця і духу, до самих глибин нашої душі.

/Чарльз Кінгслі/

Душа дитини - це душа чуйного музиканта. У ній туго натягнуті струни, і якщо ви зумієте доторкнутися до них - задзвенить чарівна музика. І не лише в переносному, але й у прямому значенні. Дитинство неможливе без музики, без казки, без гри.

/В. Сухомлинський/

Музичність дитини розвивається за допомогою таких видів музичної діяльності:

слухання музики;
спів;
музично-ритмічні рухи(танці, ігри, вправи);
гра на музичних інструментах.

Основні завдання:

Слухання музики

Розрізнення музичних творів за жанрами.

Визначення характеру музики, темпу та динаміки.

Поняття про структуру музичного твору.

Розрізнення висоти звуку.

Співи

Чистота інтонацій.

Упізнавання знайомих пісень за мелодією.

Вокальні навички.

Звукоутворення.

Дикція.

Визначення напрямку руху мелодії.

Спів в ансамблі.

Пісенна творчість.

Музично-ритмічні рухи

Почуття ритму.

Виконання основних видів рухів відповідно до характеру музики.

Виконання танцювальних рухів.

Пластичне інтонування.

Гра на музичних інструментах

Розрізнення на слух звучання музичних інструментів у виконанні       дорослих.

Володіння прийомами гри на музичних дитячих інструментах.

Відтворення різних ритмів.

Мета роботи:  Залучати дітей до різноманітних видів музичної діяльності, формуючи сприйняття музики і найпростіші виконавські навички в області співу, ритміки, гри на дитячих інструментах. Знайомити з початковими елементами музичної грамоти. Все це дозволить їм діяти усвідомлено, невимушено, виразно.